Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

świadomość, że sytuacja, której doświadczamy jest dla nas wszystkich niezwykle trudna.

Zarówno od Rodziców, Opiekunów, jak i od Dzieci wymaga się większego niż dotychczas zaangażowania w sprawy szkolne. Ogranicza się nam wszystkim możliwość swobodnego wychodzenia z domu, a zajęcia w ramach e-learningu zwiększają czas spędzany przez dzieci przed monitorami. Po Państwa stronie leży obecnie wzmożona konieczność zagospodarowania czasu wolnego Waszych dzieci. Do tego nie są prowadzone zajęcia opiekuńcze w świetlicy
i pozaszkolne w MDK-u.

W ramach oderwania pociech od zagadnień stricte naukowych, a także wyeliminowania „nudy w domu”, proponuję zachęcenie ich do rozwoju kreatywności, poprzez przygotowanie pracy, która może wziąć udział w konkursie organizowanym przez Radę Osiedla Czyżówko pt. „ Plastyczna interpretacja nazwy ulicy na Czyżkówku”.

Proszę, zachęćcie Państwo swoje dzieci, i te młodsze i te starsze,
do przygotowania nawet kilku prac wykonanych różnymi technikami.

Na naszym osiedlu są bardzo ciekawe nazwy ulic.
Jedne związane są ze zjawiskami atmosferycznymi (np. Burzowa, Deszczowa, Gradowa, Śniegowa…),

inne ze wsią – (np. Wiejska, Łanowa, Łąkowa, Pszeniczna, Gryczana, Jęczmienna, Łubinowa…),
a jeszcze inne z miejscami ważnymi dla życia mieszkańców (np. Nad Torem, Papiernicza, Filtrowa…),

nazwami miejscowości (np. Byszewska, Łebska, Koronowska, Chojnicka, Wyrzyska…)

lub też z imionami dawnych Książąt, czy osobami zasłużonymi (Mściwoja, Odonica, Kuczmy, Rzepeckiego, Orlicza, Jułgi)

Zaproponujcie proszę wzięcie do ręki planu miasta Bydgoszczy lub spójrzcie na mapę w internecie. Znajdźcie Czyżkówko i wybierzcie wspólnie „fajne nazwy ulic”.

Bawcie się razem z dziećmi. Zaangażujcie proszę babcie i dziadków, którzy mogą wnieść do zabawy wiele ciekawych wiadomości. Stwórzcie też swoje prace plastyczne i weźcie udział we wspólnym procesie tworzenia, który rozłożycie w czasie. Może i seniorzy spróbują swoich sił?

Proszę nie róbcie pracy za dziecko. Własne dzieło zgłoście do konkursu oddzielnie – w kategorii Dorosłych.

Jedyne wymogi to:

kartki papieru formatu: A4
farby, pastele, kredki, wydzieranki, różnego rodzaju papiery, ścinki , sznurki, itp.
technika plastyczna dowolna (kolaż, rysowanie pastelami suchymi, olejnymi, malowanie dowolnymi farbami, wyklejanie, rysowanie świecą, rysowanie węglem, itd.),
ważne – forma pracy – płaska.

Liczy się pomysłowość, estetyka i trafność ujęcia tematu.
Przetrwajmy twórczo ten czas walki z koronawirusem.

Na stronie eczyzkowko.pl zostanie podana treść zgody Rodziców/Opiekunów na udział pracy dziecka
w konkursie.
Miejsce i termin składania prac wraz z wypełnioną zgodą:
Świetlica lub Biblioteka szkolna w okresie14 dni od dnia powrotu dzieci na zajęcia do szkoły,
a także
Siedziba Rady Osiedla Czyżówko, ul. Łanowa 2 w godz. 17.00-19.00 w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca – po wznowieniu zajęć w szkole.
Cel konkursu: Nawiązanie do 100 rocznicy włączenia Czyżkówka do Bydgoszczy. Integracja społeczności lokalnej, swoboda, czerpanie radości z procesu tworzenia i wykorzystywanie różnych technik plastycznych, jako sposób, aby zainteresować dziecko twórczością na dłużej. Pokazanie dzieciom, że sztuka to cała masa frajdy, a także pole do eksperymentów, sposobność do lepszego poznania siebie i możliwość ogólnego rozwoju.

Zapraszamy wszystkich do zabawy.